SFDR
Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju w Banku Millennium S.A.
Bank Millennium S.A. prowadząc działalność biznesową realizuje szereg działań mających na celu przyczynianie się do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zdefiniowanych w Agendzie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju – 2030.
Zaangażowanie Banku w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju jest odzwierciedlone w przyjętej Polityce Zrównoważonego Rozwoju. Polityka Zrównoważonego Rozwoju zawiera wytyczne przyjęte w celu aktywnego promowania zrównoważonego rozwoju, minimalizowania wpływu na środowisko, zapobiegania i zwalczania wszelkich form korupcji i przekupstwa, tworzenia wartości społecznej i bliskiej relacji ze społecznościami lokalnymi, ochrony i poszanowania praw człowieka, poszanowania różnorodności i przeciwdziałania wykluczeniu, integracji ryzyk środowiskowych i społecznych w zarządzaniu Bankiem Millennium S.A. i w relacjach z dostawcami oraz udostępniania zrównoważonych produktów finansowych, które sprzyjają celom dekarbonizacyjnym oraz budowie bardziej sprawiedliwego i inkluzywnego społeczeństwa.
Dokument jest dostępny pod adresem: www.bankmillennium.pl/o-banku/esg#zasady-esglink otwiera się w nowym oknie.
Bank Millennium uwzględnia ryzyka środowiskowe i społeczne w procesach oceny klientów, udzielania kredytów i finansowania projektów, biorąc pod uwagę nie tylko ryzyka związane z sektorami działalności, w których klienci prowadzą swoją działalność, ale także ich funkcjonowanie w kontekście kwestii środowiskowych, społecznych i zarządczych (związanych z ładem korporacyjnym). Bank identyfikuje sektory działalności lub projektów, które nie odpowiadają zobowiązaniu podjętemu przez Bank w zakresie ochrony środowiska, promowania zrównoważonego rozwoju, przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zachowania różnorodności biologicznej i minimalizacji społecznych rodzajów ryzyka.
Więcej informacji o przyjętym przez Bank podejściu do kontekście zrównoważonego finansowania można znaleźć pod tym linkiemlink otwiera się w nowym oknie.